Wycieczka do Warszawy


W kwietniu, gdy klasy trzecie zmagały się z egzaminem gimnazjalnym, uczniowie klas drugich wyjechali do Warszawy. Każdego dnia mieliśmy zaplanowane liczne atrakcje. Po drodze do celu zatrzymaliśmy się w Żelazowej Woli, miejscowości, w której urodził się Fryderyk Chopin. Byliśmy w Muzeum Fryderyka Chopina. Celem Muzeum jest gromadzenie i przekazywanie najwyższej jakości wiedzy o kompozytorze.

Drugi dzień poświęciliśmy na zwiedzanie miasta, przewodnik oprowadził nas po starej i nowej stolicy. Widzieliśmy Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, pomniki Syrenki, Pomnik Małego Powstańca, Muzeum Powstania Warszawskiego, Grób Nieznanego Żołnierza. Wieczorem odwiedziliśmy Stadion Narodowy.

Kolejny dzień rozpoczęliśmy od lekcji historycznej w Muzeum Powstania Warszawskiego, przypomniano nam historię tego wydarzenia.

Potem przejechaliśmy do Centrum Nauki Kopernik, to była prawdziwa uczta dla mózgów, każda dziedzina nauki została pokazana i mogliśmy doświadczyć jej na sobie. Odbyliśmy też spacer po uniwersyteckich dachach pełnych zieleni.

Ostatni dzień rozpoczął się przechadzką po Łazienkach, piękna przyroda była tłem dla gry terenowej. Przed wyjazdem zażyliśmy kultury. Byliśmy w Teatrze Rampa na przedstawieniu muzycznym „Rapsodia z demonem”. Niektórzy zdobyli autografy warszawskich gwiazd sceny teatralnej, m.in. Kuby Molędy.

Po spektaklu wyruszyliśmy do domu, mamy nadzieję, że nasi uczniowie zapamiętają stolicę i odwiedzą ją wielokrotnie.

B.Ś.