V Nocny Maraton Matematyczny


Już po raz piaty w naszym liceum nauczyciele zorganizowali  Nocny Maraton Matematyczny.

Już tradycyjnie wraz z naszymi uczniami w potyczkach matematycznych zmierzyli się uczniowie Technikum Łączności i Liceum nr 18.  Do nocnych zmagań matematycznych  dołączyli również uczniowie gimnazjum.  A wszystkich uczestników tym razem było aż 84!

Najliczniejszą grupę stanowili maturzyści, którzy potraktowali swój udział w maratonie jako trening przedmaturalny.

Rozwiązywanie bardzo poważnych zadań  było przeplatane wspólnym zabawami – wszystkie związane z matematyką. Były kalambury, poszukiwanie matematyki w geografii, historii i literaturze, matematyczne skojarzenia, a nawet matematyczne wiersze. Wszyscy bawili się znakomicie pomimo późnej pory.

Ok. godz. 22 uczestnicy zawodów mogli podreperować wyeksploatowane siły zajadając się pyszną pizzą. Organizatorzy zadbali o stałe dostawy jadła w postaci ciastek i napojów podczas całego maratonu.

Zwyciężyła drużyna z Technikum Łączności, a uczniowie z gimnazjum zajęli 2 miejsce. Dalej uplasowali się maturzyści i uczniowie 1 klasy liceum dla, których zadania były największym wyzwaniem bo przecież dopiero co  rozpoczęli  nowy cykl nauki w liceum.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom wytrwałości i całkiem niezłej wiedzy matematycznej nie tylko polegającej na rozwiazywaniu zagadnień czysto naukowych. Mamy nadzieję, że wszyscy wyszli z maratonu z przekonaniem, że matematyka na pewno jest „naszą niedostrzegalną kulturą”, którą warto zgłębiać nie tylko na szkolną ocenę.

Do zobaczenia za rok!

 Ewa Berdyszak