Tydzień Języków Obcych


W dniach 11.04-18.04.2016 po raz kolejny odbył się w naszej szkole Tydzień Języków Obcych, który obfitował w szereg konkursów, wykładów, prezentacji i wydarzeń towarzyszących. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia i zaprezentowania swoich kompetencji językowych, poszerzenia swojej wiedzy, jednocześnie świetnie się przy tym bawiąc.

W poniedziałek odbył się Dzień Języka Niemieckiego –nauczyciele w strojach z dawnych epok rozpoczęli tydzień atrakcji dla uczniów oraz zorganizowali quiz wiedzy o Niemczech. Także tego dnia uczniowie gimnazjum i liceum wzięli udział w dyktandzie z języka angielskiego. Udało nam się wyłonić Mistrzów Ortografii Angielskiej.

Przez cały tydzień dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyły się gry planszowe przygotowane przez uczniów klas 1 Gb i 2 Gb: scrablle w języku angielskim , taboo, gra e-sport oraz gra o Harym Poterze, w których można było wziąć udział w czasie przerw. Zainteresowani mogli także odgadywać słowa w grze „20 questions” lub rozwiązać quiz o Wiliamie Szekspirze. We wtorek uczniowie uczestniczyli w wykładzie p. Rudiego Fontany –włoskiego architekta i projektanta wnętrz na temat : „Włoska moda, włoskie szybkie auta”. Podczas spotkania prelegent przybliżył historię, geografię i kulturę Włoch. Szczegółowo omówił specyfikę najważniejszych regionów Italii, podkreślając jej znaczenie w świeci mody, projektowania i motoryzacji.

W środę w naszej szkole gościła pani dr Adriana Goldman- wykładowca Filologii Angielskiej Uniwersytetu Szczecińskiego, która w wykładzie: „Shakespeare’s life and work” przybliżyła uczniom postać tego najwybitniejszego angielskiego twórcy. Poznali oni ciekawostki z życia dramaturga oraz najważniejsze informacje o jego twórczości. Uczniowie w trakcie wykładu, rozwiązywali karty pracy przygotowane przez panią dr Goldman, które następnie zostały przez nią ocenione. Najlepsze prace zostaną nagrodzone bardzo dobrymi i celującymi ocenami z języka angielskiego. Kolejną atrakcją tego dnia były rozgrywki językowe: „The Great English Battle”. Dwie drużyny z gimnazjum i liceum odpowiadały na pytania sprawdzające znajomość języka angielskiego oraz wiedzę o krajach angielskiego obszaru językowego. W tym roku „bitwę” wygrała drużyna gimnazjum w składzie: Agnieszka Goldman, Alicja Rogozińska, Marianna Tomkowiak, Adam Górski oraz Jan Wysiecki. To nie koniec Tygodnia Języków Obcych. Klasy trzecie miały także okazję nauczyć się podstawowych francuskich słówek i zwrotów w ciekawych lekcjach języka francuskiego przygotowanych przez lektorkę języka francuskiego p. Karolinę Brzezicką.

Z kolei w czwartek gościliśmy w szkole 71 uczniów szczecińskich szkół podstawowych z 23 szkół, którzy wzięli udział w zorganizowanym przez nauczycieli gimnazjum konkursie „The Lord of English”. Tego dnia klasy trzecie wzięły udział w lekcji otwartej języka angielskiego przygotowanych przez p. Annę Białożyt. W lekcji, której celem było rozwijanie umiejętności konwersacji, wykorzystano filmy wideo nagrane przez uczniów gimnazjum i liceum.

Na koniec w piątek w auli szkolnej miały miejsce prezentacje krajów anglo- i niemieckojęzycznych, których nazwy uczniowie wylosowali przed dwoma tygodniami. Uczniowie tańcem i śpiewem przybliżyli nam tradycję, historię i kulturę poszczególnych państw.

O Dniu Języka Niemieckiego oraz Konkursie The Lord of English można przeczytać w oddzielnych artykułach na naszej stronie www.

Nauczyciele języka angielskiego