The Lord of English


The Lord of English – Konkurs Języka Angielskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych

Po raz ósmy nasza szkoła była organizatorem konkursu dla wybitnych uczniów szczecińskich podstawówek. W tym roku gościliśmy 71 uczestników z 23 szkół, którzy walczyli o tytuł The Lord of English.

Patronat nad naszym konkursem objęli: Zachodniopomorski Kurator Oświaty, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Katedra Filologii Angielskiej Uniwersytetu Szczecińskiego, zaś mecenat Prezydent Miasta Szczecin.

W pierwszym etapie konkursu uczniowie rozwiązali test pisemny składający się z 60 pytań, które dotyczyły zagadnień gramatycznych, leksykalnych oraz komunikacyjnych. Dziesięciu uczniów z najwyższą liczbą punktów przeszło do drugiego etapu konkursu. Finaliści konkursu w drugim etapie odpowiadali na pytania, które prezentowane były w formie multimedialnej oraz w postaci scenek odgrywanych przez uczniów. W tym roku scenki prezentowali uczniowie klasy językowej 2 gc.

Finaliści zmierzyli się, na przykład z pytaniem dotyczącym znajomości słownictwa etapów życia człowieka, prac domowych czy zjawisk pogodowych. Wysłuchali dialogu w restauracji, prezentacji prognozy pogody i na ich podstawie musieli udzielić odpowiedzi.

Pytania w drugim etapie dotyczyły także wiedzy na temat krajów angielskojęzycznych. Organizatorzy nawiązali w tym roku do 400 rocznicy śmierci Williama Szekspira . Uczestnicy obejrzeli fragment najsłynniejszego monologu z „Hamleta” ze słowami: To be or not to be… w wykonaniu Janka Wysieckiego z klasy 2 gc i zostali poproszeni o wskazanie autora tego dzieła. Musieli także wiedzieć, z jakiego miasta pochodził angielski zespół The Beatles.

Dla naszych gości przygotowaliśmy dodatkową atrakcję w postaci przedstawienia angielskojęzycznego. W tym roku było to sztuka: „When in Britain,do as the British do” przygotowana przez uczniów klasy drugiej szkoły podstawowej pod opieką pani Moniki Podsiadły. Uczestnicy mogli także w przerwie konkursu zagrać w gry planszowe, które wykonali uczniowie 2 gb i 2 gc: Scrabble, Taboo, E-sport czy w grę o Harrym Potterze.

Konkurs The Lord of English wygrała Wiktoria Adamek ze Szkoły Podstawowej nr 46. Drugie miejsce ex equo zajęli Jakub Aloszewicz z SP 7 i Fraciszek Myck z SP 48. Finalistami zostali: Maja Kościelniak SP 7, Aleksandra Krzysik SP Salezjanie, Patryk Prochacki Szkoła Polsko- Amerykańska, Maciej Sroczyński SPTAK, Michał Czech SP3, Barbara Mych SP 48 i Michał Jeżewski z SP Pilichowo.

Dyrekcja Szkół Salezjańskich, patroni konkursu oraz Multikino ufundowało dla zwycięzców nagrody: książki do nauki języka angielskiego, słowniki, książki w języku angielskim, zaproszenia do kina oraz bony podarunkowe.

Mamy nadzieję, że niezależnie od wygranej, wszyscy uczestnicy miło się u nas bawili, poszerzyli swoja wiedzę i z przyjemnością wspominać będą wizytę w naszej szkole.

DJ