Dzień Otwarty w Szkołach Salezjańskich


9 kwietnia 2016 był w Szkołach Salezjańskich Dniem Otwartym dla rodziców i młodzieży, która chciałaby w kolejnym roku szkolnym rozpocząć u nas naukę.


Organizatorzy chcieli pokazać wszystkim odwiedzającym , jak placówka wygląda od wewnątrz, co dzieje się w niej ciekawego oraz przedstawić ofertę edukacyjną. Do dyspozycji odwiedzających byli Dyrekcja, nauczyciele, sekretariat szkoły, a także uczniowie, którzy chętnie służyli za przewodników.
Odwiedzający  zatrzymywali się  także w kawiarence , w której można było wypić aromatyczną kawę i zjeść pyszne ciasto. Szkoły ponadgimnazjalne stanowią atrakcyjną ofertę, gdyż Liceum Ogólnokształcące to szkoła ze 100 procentową zdawalnością matur, współpracująca z wieloma uczelniami w mieście, dysponująca dobrze wyposażonymi salami do poszczególnych przedmiotów, oferująca w przyszłym roku wiele ciekawych profili nauczania. Jest to także szkoła, w której dzieje się wiele bardzo ciekawych rzeczy, do takich należą liczne wycieczki krajowe i zagraniczne, obozy letnie i zimowe, Tydzień Języków Obcych, konkursy: Sudoku i The Lord of English, Nocny Maraton Matematyczny. Prężnie działa Koło Wolontariatu oraz Młodzieżowe Centrum Telewizyjne, które ma swą siedzibę zwaną popularnie „Kurnikiem”. W szkole istnieje także zespół rockowy, a dzięki temu, że mamy wspaniałe obiekty sportowe, jakich pozazdrościć nam może nie jedna szkoła, mogą tu także rozwijać swoje pasje ci, którzy lubią sport.
Poza Liceum sporym zainteresowaniem w regionie cieszy się bezpłatna Zasadnicza Szkoła Zawodowa, która jak mało która szkoła dysponuje świetnie wyposażonymi przyszkolnymi warsztatami, co gwarantuje uczniom solidne, kompleksowe przygotowanie zawodowe. Nasi uczniowie potrafią wykonać każdy mebel, dokonać renowacji starych mebli, nie obca jest im także rzeźba i sztuka snycerska. Opuszczając mury szkoły są więc bardzo dobrze wykwalifikowanymi pracownikami, poszukiwanymi przez pracodawców w swej branży. Świadczą o tym chociażby miejsca zajmowane przez naszych uczniów w ogólnopolskich konkursach stolarskich. Rozpoczynamy także nabór do Technikum Technologii Drewna. Zapraszamy więc wszystkich chętnych do nas. Z cała pewnością nie będziecie żałować swego wyboru.