Turniej Don Bosco 2016


    Trudno uwierzyć, że zakończył się już XIV Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar św. Jana Bosko. Był on w tym roku pod każdym względem rekordowy: ponad 800 uczniów reprezentujących 82 zespoły, które przyjechały z Piły, Bań, Polic, Stargard czy też Krzywina.

    Poniedziałek 22.02.2016 o godzinie ósmej rano szkoły gimnazjalne rozpoczęły rywalizację, z której zwycięsko wyszło Gimnazjum nr 6, drugie miejsce zajęło Gimnazjum nr 23, a trzecie Gimnazjum nr 27.

    We wtorek i środę grały ze sobą szkoły średnie. W rywalizacji tej zwyciężyło Liceum Ogólnokształcące nr 8, pokonując Zespół Szkół Budowlanych i Zespół Szkół Towarzystwa Salezjańskiego. Po południu, w środę zmierzyły się ze sobą bursy i  internaty. Z tej konfrontacji zwycięsko wyszła Bursa Salezjańska reprezentowana przez szkoły średnie, drugie miejsce zajęła również Bursa Salezjańska, którą reprezentowała szkoła gimnazjalna, a trzecie Bursa Szkolna Integracyjna.

    W czwartek 25.02.2016 do rywalizacji przystąpiły szkoły podstawowe. W niej najlepszą okazała się SP – 37, drugie miejsce zajęła  SP Towarzystwa Salezjańskiego, a trzecie SP z Polic.

     A najwspanialsze było to, że wszyscy sportowcy, ci mali i duzi, bez względu na wynik, na boisku walczyli o każdy punkt i każdą bramkę, angażując się w sportową rywalizację, po której znowu byli dobrymi kumplami. Nie czuło się, że są oni z różnych szkół, ale tworzą jedną wielką piłkarską rodzinę. I właśnie to, w tym turnieju jest niesamowite.

     Fundatorami nagród był Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej oraz Towarzystwo Szkół Salezjańskich w Szczecinie.

Do zobaczenia za rok.

I.B

[/su_slider]